Nowa sala gimnastyczna w podstawówce nr 46 w Białymstoku

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 46 w Białymstoku mogą mówić o prawdziwym luksusie jeśli chodzi o zajęcia sportowe. Niedawno otworzono tam nowoczesną salę gimnastyczną. Co ciekawe, na nowo otwartej sali gimnastycznej będzie można grać nie tylko w gry zespołowe, ale będzie można również spróbować swoich sił na wspinaczce.

Otwarcie nowej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 46 w Białymstoku

Aktywność fizyczna wśród dzieci jest bardzo ważna. Dla niektórych z nich, jedynym ruchem w ciągu tygodnia są lekcje wychowania fizycznego. Dlatego ważne jest, aby mieli oni w szkole odpowiednie warunki do uprawiania sportu. Otwarcie nowej sali gimnastycznej na pewno sprawi, że warunki do uprawiania sportu przez dzieci w podstawówce nr 46 będą jednymi z najlepszych.

Inwestycja związana z wybudowaniem sali gimnastycznej w szkole podstawowej nr 46 to koszt blisko 6 milionów złotych. Większość funduszy na tę inwestycję przeznaczono z funduszu miasta. Co istotne, na tę inwestycję udało się uzyskać dofinansowanie jedynie na kwotę 600 tysięcy złotych – pochodzi ono z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warto zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa nr 46 w Białymstoku zapewnia edukację również dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo – łącznie jest to 80 osób. Teraz dzieci z całą pewnością mają znakomite warunki do uprawiania sportu.