Niesamowity mecz Jagiellonii z Wisłą Płock. Białostoczanie odwrócili losy meczu

Jagiellonia Białystok rozegrała w piątek, 21 kwietnia, pierwszy mecz 29. kolejki Ekstraklasy. Białostoczanie na wyjeździe w Płocku podjęli tamtejszą Wisłę. Mecz znakomicie zaczął się dla gospodarzy, jednak ostatecznie to Jagiellonia odniosła zwycięstwo w tym meczu.

Jagiellonia Białystok zwycięska w meczu z Wisłą Płock

Pierwsza bramka w meczu padła już w 2. minucie. Gola zdobył Bartosz Śpiączka. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Sekulski, a na tablicy wyników widniało 2:0. Białostoczanie jeszcze w pierwszej połowie wrócili do gry. Gola w 35. minucie zdobył Marc Gual. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Druga część gry znakomicie tym razem rozpoczęła się dla Białostoczan. Ponownie bramkę zdobył Marc Gual. Co ciekawe, ten sam zawodnik zdobył bramkę na 2:3 dla Jagiellonii, tym samym zdobywając hat-tricka. Mecz został zamknięty w 70. minucie po bramce Jesusa Imaza, który zdobył gola po podaniu Guala. Zwycięstwo Jagiellonii w Płocku sprawiło, że Białostoczanie awansowali na 9. pozycję w tabeli i umocnili się w bezpiecznej strefie, unikając strefy spadkowej.