Rzeźba „Obietnica” autorstwa Michała Jackowskiego stanie w pobliżu placu Jana Pawła II

Nowa rzeźba o nazwie „Obietnica”, której autorem jest Michał Jackowski już niebawem stanie na nieopodal placu Jana Pawła II. Jej miejsce dokładnie będzie przy zbiegu ulic Jana Kilińskiego i Kościelnej oraz właśnie placu Jana Pawła II.

Nowe dzieło pojawi się w Białymstoku

Co ciekawe, rzeźba pod nazwą „Obietnica” może być znana co poniektórym osobom. Wszystko za sprawą tego, że była ona prezentowana m.in. na wystawach poza Polską. Rzeźba składa się z dwóch twarzy, które połączone są specjalną formą epileptyczną, która jest koloru różowego.

Na temat rzeźby, która znajdzie swoje miejsce w Białymstoku wypowiedział się również sam autor. Jego zdaniem jest to znakomite miejsce na tę rzeźbę, ponieważ znajdzie się w pobliżu pałacyku ślubów, a więc miejscu, gdzie ludzie zapewniają się o swojej miłości i składają obietnicę na dalsze życie razem. Kształt, kolor oraz całokształt rzeźby ma skłonić ludzi do tego, aby przychodzić do tego miejsca, a także skłaniać się ku refleksjom w temacie relacji oraz ich wagi w naszym życiu, a także zastanowieniu się czym jest dla nas ta tytułowa obietnica.

Odsłonięcie nowej rzeźby odbędzie się 23 czerwca, podczas rozpoczynając się tego dnia Dni Białegostoku.