Startuje białostocki Budżet Obywatelski 2024

Od wczoraj, od pierwszego dnia marca wystartowała już 11. edycja budżetu obywatelskiego w Białymstoku. Podczas tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego do podziału będzie aż 12 milionów złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone zarówno na projekty ogólnomiejskie, jak i osiedlowe.

Budżet Obywatelski 2024 w Białymstoku

Jaki jest dokładny podział kwoty 12 milionów złotych, która została przeznaczona na tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego? Aż 5 milionów złotych spożytkowanych zostanie na projekty ogólnomiejskie, z kolei 7 milionów złotych wykorzystane będzie na poczet projektów osiedlowych.

Osoby i podmioty, które chciałyby złożyć swoje pomysły i projekty, będą mogli to uczynić już od środy, dnia 1 marca. Wnioski będą przyjmowane do końca marca. Warto dodać, że następnie wszystkie wnioski będą musiały przejść jeszcze proces weryfikacji, który potrwa do września. Z kolei głosowanie nad projektami zaplanowano na wrzesień i październik. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego znajdują się na oficjalnej stronie internetowej miasta Białystok.