W białostkockim zoo pojawiły się dwa nowe żubry

Porania i Poskrom to imienia dwóch żubrów, które swoją obecnością zaszczyciły białostockie zoo. Ogród zoologiczny Akcent ZOO tą informacją pochwalił się na swoich mediach społecznościowych. Informację potwierdziło już także miasto.

Dwa nowe żubry zamieszkały w białostockim zoo

Ogród zoologiczny Akcent ZOO znajduje się na terenie Parku Konstytucji 3. Maja. Na terenie zoo można spotkać głównie zwierzęta, które naturalnie żyją w Polsce. Wśród nich są m.in. wilki, dziki, żbiki, niedźwiedzie brunatne, myszołowy, puchacze, daniele, czy też puszczyki. Nie brakuje również wybiegu dla żubrów, a teraz swoją obecnością na wybiegu zaszczyciły nas dwa nowe żubry – Porania i Poskrom. Oba żubry mają ponad rok i są rodzeństwem.

Warto dodać, że na ten moment w białostockim zoo na wybiegu dla żubrów było pusto. Ostatni żubr został uśpiony rok temu, ze względu na zły stan zdrowia. Warto dodać, że żubry są zwierzętami naturalnie występującymi w Polsce. Znajdują się one pod ścisłą ochroną. Według dostępnych informacji wiadomo, że pod koniec 2021 roku na terenie Polski żyło około 2400 żubrów, z czego około 200 w hodowli, a ponad 2200 żubrów żyło na wolności.