Rozwój gospodarczy województwa podlaskiego

Rozwój gospodarczy województwa podlaskiego to temat, w przypadku którego na pewno można trochę ponarzekać. Niemniej jednak nie można powiedzieć, że rozwój gospodarczy to pomijana sprawa.

Spotkanie Marszałka

Wystarczy wziąć pod uwagę, że marszałek Artur Kosicki spotkał się wczoraj z Akio Miyajimą, ambasadorem Japonii w Polsce. Obaj panowie koncentrowali się na rozwoju gospodarczym województwa podlaskiego i polsko-japońskiej współpracy handlowej. Warte odnotowania jest też to, że Japonię zaliczamy do największych inwestorów zagranicznych w Polsce, ale inwestycje są przede wszystkim na zachodzie kraju. Na ten moment trudno powiedzieć, czy czeka nas coś nowego – pewne jest tylko to, że Artur Kosicki liczy na zmiany. Można też dodać, że jego wiara wiąże się z obecnymi zmianami – Podlaskie staje się coraz lepszym wyborem dla biznesu.

Warto również wiedzieć, że podczas spotkania nadarzyła się okazja, aby porozmawiać o sukcesach podlaskich sportowców w Tokio. Dla przypomnienia – mieliśmy złoto Wojciecha Nowickiego, srebro Marii Andrejczyk (startowali na olimpiadzie) i srebro Rafała Czupera (startował na paraolimpiadzie). Jak pewnie większość osób pamięta, Andrejczyk przekazała swój medal na cel charytatywny. Co więcej, o pięknym geście Polki głośno było nawet w Japonii!