Remont chodnika skutkował znalezieniem niewybuchu

Czasami można usłyszeć o tym, że w życiu wiele może się wydarzyć. Niektórzy mogą powiedzieć, że to nic nieznaczący banał, ale prawda przedstawia się inaczej. Co więcej, dziś w Białymstoku mieliśmy tego świetny przykład.

Remont chodnika

Jak się okazuje, remont chodnika może skutkować ewakuacją pięciu bloków. Ewakuacja bloków miała związek ze znalezieniem niewybuchu. Jak możemy usłyszeć, niespodziewanym znaleziskiem jest granat moździerzowy około 18 mm. W takiej sytuacji nie pozostało nic innego jak zdecydowanie się na wezwanie saperów. Kiedy na miejsce przyjechali saperzy, zdecydowano o ewakuacji osób znajdujących się w pięciu blokach. Podjęcie niewybuchu przebiegło bez zarzutu i ewakuowane osoby mogły wracać do swoich mieszkań.

Przytoczony przypadek pokazuje, z jak dużym niebezpieczeństwem wiąże się odkrycie niewybuchu. Oczywiście wezwanie saperów to zawsze obowiązek. Działanie na własną rękę może doprowadzić do niewyobrażalnej tragedii. Zresztą wystarczy skupić się na dzisiejszej sytuacji – ewakuacja dotyczyła osób znajdujących się w pięciu pobliskich blokach.