Przebudowa skrzyżowania w mieście: wyłączenie sygnalizacji i zmiana lokalizacji przystanku

W nadchodzącą środę, 14 czerwca, ruchem na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Monte Cassino oraz św. Rocha zapanuje spore zamieszanie, ponieważ signalizacja świetlna zostanie tymczasowo wyłączona i zdemontowana. Powodem tej decyzji są planowane prace związane z przebudową tego miejsca, które potrwają około trzech miesięcy. W tym czasie zostanie zainstalowana nowa sygnalizacja świetlna, aby poprawić płynność ruchu.

Jednak to nie jedyna zmiana, która wpłynie na codzienne życie mieszkańców tego rejonu. Dwa dni po wyłączeniu sygnalizacji, czyli 16 czerwca, również zostanie przeniesiony przystanek Białostockiego Komunalnego Miejskiego (BKM) znajdujący się w pobliżu wspomnianego skrzyżowania. Dotyczy to przystanku o nazwie „Bohaterów Monte Cassino / Dworzec PKS”, którego lokalizacja ulegnie modyfikacji w związku z prowadzonymi pracami.

Podsumowując, przez najbliższe trzy miesiące mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu oraz dostosować się do zmienionej lokalizacji przystanku autobusowego. Planowane prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz płynności ruchu na tym ważnym dla miasta skrzyżowaniu.