16 jednostek ochrony przeciwpożarowej stawia czoło pożarowi na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego

W akcji gaśniczej na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego bierze udział 16 zastępów straży pożarnej, w tym grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wyposażona w drona oraz jednostki z powiatów augustowskiego i grajewskiego. Wsparcie udzielają także pracownicy parku narodowego. Dodatkowo, w walce z ogniem zaangażowano dwa dromadery z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz śmigłowiec z Bambi Bucket, czyli specjalnym dużym wiadrem do gaszenia pożarów z powietrza, o czym poinformował młodszy brygadier Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Straż pożarna informuje, że działania gaśnicze są utrudnione przez trudno dostępny teren oraz silne podmuchy wiatru. Sytuacja jest skomplikowana ze względu na warunki, ale zastępy nie ustają w wysiłkach mających na celu ugasić pożar.

W dniu 12 czerwca, strażacy z Podlasia borykali się z dwoma pożarami lasów – jeden w powiecie augustowskim, a drugi na terenie Czarnej Białostockiej. Walka z ogniem trwała do późnego poniedziałkowego popołudnia.