Premier Morawiecki i minister Błaszczak odwiedzają żołnierzy na wschodniej granicy Polski

W pierwszej połowie dnia premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem obrony narodowej, Mariuszem Błaszczakiem, dotarli do Białegostoku, gdzie znajduje się 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy (usytuowany przy ulicy Kawaleryjskiej 10). Zarówno premier, jak i minister obrony skierowali się do mediów ze swoim oświadczeniem podczas spotkania.

Następnie przedstawiciele rządu RP wybrali się do miejscowości Krynki, gdzie spotkali się z żołnierzami pełniącymi służbę na granicy wschodniej Polski.

W Krynkach, w pobliżu bariery granicznej oddzielającej Polskę od Białorusi, premier oraz szef Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) odwiedzili funkcjonariuszy zaangażowanych w działania związane z ochroną wschodniej granicy naszego kraju. Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polska sprostała wyzwaniu, jakim była zorganizowana przez Rosję i Białoruś fala migracyjna. Dodał również, że państwo inwestuje w rozwój służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo granic.

W kontekście sytuacji w Rosji, premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że prowadził liczne dyskusje i konsultacje na ten temat w dniu poprzedzającym swoją wizytę na granicy wschodniej Polski.