Wypadek drogowy z udziałem dwóch ciężarówek blokuje drogę krajową nr 8

Wypadkiem na drodze krajowej nr 8, około 14 km przed Białymstokiem, w pobliżu miejscowości Nowe Zalesie (powiat zambrowski), doszło po godzinie 11:00. Na jezdni w stronę Białegostoku zapalił się jeden z samochodów ciężarowych.

W wyniku tego zdarzenia, dwa samochody ciężarowe miały swoją rolę – jeden z nich zaczął się kręcić wokół drugiego, a następnie przewrócił się i stanął w płomieniach. Płonący pojazd zablokował całą szerokość jezdni. Drugi pojazd znajduje się na poboczu, gdzie doszło do uszkodzenia tylnej części naczepy.

Sytuacja na drodze jest zablokowana, co potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Rzecznik prasowy mł. bryg. Piotr Chojnowski opisał dokładne okoliczności zdarzenia: pierwsza ciężarówka, która przewoziła arbuzy, została uderzona przez drugą pojazd transportujący płyty OSB. W wyniku kolizji druga ciężarówka przewróciła się i stanęła w płomieniach. Kierowca tego pojazdu zdołał się wydostać o własnych siłach i trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. W pierwszej ciężarówce znajdowały się dwie osoby, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Aby poradzić sobie z sytuacją, na miejsce wypadku wezwano aż 12 zastępów straży pożarnej. Kierowca pojazdu, który przewrócił się i zapalił został przetransportowany do szpitala. Na razie nie są znane przyczyny ani dokładne okoliczności wypadku.