Policja zatrzymała pięć poszukiwanych osób, w tym 54-letniego kierowcę

Wczoraj policjanci z Białegostoku zatrzymali pięć osób, które były poszukiwane przez prawo. Jedną z tych osób był 54-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Peugeot, który spowodował kolizję drogową. Badania policyjne wykazały, że mężczyzna ten był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na okres sześciu miesięcy.

Główny dyżurny Komendy Policji w Białymstoku otrzymał zgłoszenie o incydencie drogowym, który miał miejsce na osiedlu Nowe Miasto. Na miejsce wydarzenia natychmiast skierowano funkcjonariuszy drogówki. W wyniku przeprowadzonej na miejscu analizy ustalono, że kierowca peugeota uderzył w stojący pojazd marki Citroen podczas próby omijania go. Sprawcą tej kolizji okazał się być 54-letni mieszkaniec Białegostoku.

Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnej bazie informacji okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. Miał on odbyć karę pozbawienia wolności na okres sześciu miesięcy za groźby karalne. Po zakończeniu procedur policyjnych, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Dodatkowo, za spowodowanie kolizji drogowej, otrzymał mandat karny.

Wśród innych zatrzymanych osób były te poszukiwane w celu ustalenia ich miejsca pobytu oraz do odbycia od sześciu do dwudziestu dni zastępczej kary aresztu bądź całego roku pozbawienia wolności.