Transferowy labirynt Camilo Meny: z Jagiellonii przez Łotwę do Lechii Gdańsk

W barwach gdańskiej Lechii, od tego lata biega Kolumbijczyk – Camilo Mena. Jednak, jak się okazuje, zawodnik ten miał szansę trafić do Rakowa Częstochowa zamiast nad morzem polskim. 21-letni piłkarz opowiedział o tym niecodziennym transferowym zamieszaniu na antenie Radia Gdańsk.

W okresie letnim miał miejsce istotny przełom w strukturze własnościowej Lechii Gdańsk. W wyniku tych zmian, wielu piłkarzy musiało opuścić klub. Zostały jednak wypełnione lukę po nich dzięki pozyskaniu kilku nowych i obiecujących twarzy. Wśród nich znalazł się były gracza Jagiellonii Białystok, a obecnie reprezentant Kolumbii – Camilo Mena.

Zawodnik ten został przeniesiony do Trójmiasta prosto z łotewskiego klubu Valmiera. Transfer ten doszedł do skutku dzięki owocnej współpracy obu klubów. Mena podpisał kontrakt z gdańskim zespołem, który obowiązuje do końca czerwca 2027 roku.

W rozmowie z Radiem Gdańsk, Mena wyznał, że miał propozycję gry nie dla Lechii Gdańsk, ale dla Rakowa Częstochowa. – Rozmawiałem z dyrektorem sportowym i trenerem Rakowa, którzy bardzo mnie chcieli mieć w swoim zespole. Mieli plan na to, jak najlepiej wykorzystać mój styl gry. Jednak ostateczna oferta, którą skierowano do Valmiery, nie spełniła oczekiwań mojego dawnego klubu – przyznał piłkarz.