Podpisano umowę z firmą Strabag na wykonanie mostu na Narwi niedaleko Wizny

Na Narwi koło Wizny już niebawem ruszą prace związane z budową mostu. W ostatnich dniach została podpisana umowa pomiędzy przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz z wykonawcą, a więc firmą Strabag.

Nowy most na Narwi niedaleko miejscowości Wizny

Most powstanie nieopodal Wizny, dokładniej na drodze krajowej nr 64. Obecnie znajduje się tam już most, jednak jego stan pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu w miejsce starego mostu powstanie całkiem nowy most.

Umowa pomiędzy białostockim oddziałem GDDKiA a firmą Strabag została podpisana w systemie „projektuj-buduj”. Niebawem powstanie oficjalna dokumentacja związana z inwestycją, a następnie wydany zostanie wniosek z pozwoleniem na wykonanie całej inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i zezwolenia zostaną wydane, to prace nad inwestycją będą mogły ruszyć już pod koniec tego roku. Planowane zakończenie inwestycji najprawdopodobniej będzie miało miejsce pod koniec 2025 roku.

Nowy most na Narwi w okolicach Wizny zastąpi stary most. Będzie on nieco dłuższy, a także będzie posiadał już ścieżkę dla rowerzystów. Warto dodać, że cała inwestycja pochłonie ponad 46 milionów złotych.