22-latka chciała wynająć stancję w Hiszpanii. Została oszukana

Internet to miejsce, w którym można paść ofiarą różnego rodzaju oszust, gdy nie zachowamy odpowiednich środków ostrożności. Niestety po raz kolejny osoba z Białegostoku padła ofiarą oszustów. Tym razem oszukana została 22-letnia kobieta, która chciała wynająć stancję w Hiszpanii na wymianę studencką.

Kobieta straciła prawie 4 tysiące złotych

22-letnia studentka rozpoczęła poszukiwania stancji w Hiszpanii po tym, gdy dowiedziała się o wymianie studenckiej. Poszukiwania prowadziła w internecie i w końcu trafiła na interesującą ją ofertę. W sumie to studentka opublikowała post na portalu społecznościowym, a następnie zaczęły do niej się zgłaszać osoby z ofertami. Jedna osoba wysłała jej nawet zdjęcia i nagrania z mieszkania. 22-latka zainteresowała się tym mieszkaniem i przesłała skan dowodu, aby podpisać umowę.

Po otrzymaniu umowy wynajmu od oszusta, kobieta podpisała ją i odesłała. Wpłaciła również kwotę w wysokości 780 euro na konto oszusta. Okazało się, że po wysłaniu potwierdzenia oszustowi, ten przestał się odzywać i urwał kontakt. W ten sposób kobieta straciła blisko prawie 4 tysiące złotych.