Odwołanie Międzynarodowego Konkursu Organowego dla młodych wykonawców w Białymstoku

PAP została poinformowana o odwołaniu Międzynarodowego Konkursu Organowego dla młodych wykonawców, który miał odbyć się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Ten międzynarodowy konkurs organowy był planowany jako druga edycja wydarzenia, które miało na celu promowanie muzyki organowej i młodych, zdolnych organistów.

Finaliści konkursu mieli okazję prezentować swoje talenty, grając na organach znajdujących się w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP), które są uważane za jedne z największych instrumentów tego typu w Polsce.

Druga edycja Międzynarodowego Konkursu Organowego, w którym miało rywalizować ośmiu młodych muzyków, była zaplanowana na dni od 11 do 16 sierpnia.

Jednak na stronie internetowej Opery i Filharmonii Podlaskiej pojawiła się informacja, że konkurs nie odbędzie się w planowanym terminie. Wyjaśnienie tej sytuacji dostarczyła PAP rzeczniczka OiFP, Małgorzata Jopich, we wtorek.

Jopich wyjaśniła, że decyzja o anulowaniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Organowego była wynikiem kombinacji kilku czynników, w tym kwestii finansowych oraz braku wystarczającego zainteresowania ze strony potencjalnych uczestników. Kiedy została zapytana o przyszłość tego konkursu, zaznaczyła, że Opera i Filharmonia Podlaska nie wyklucza jego organizacji w przyszłości.