Zmiany w kalendarzu PKO Ekstraklasy: Przełożenie meczu między Lechem Poznań a Jagiellonią Białystok

Dotarły do nas informacje o zmianach w harmonogramie PKO Ekstraklasy. Departament Logistyki Rozgrywek poinformował o decyzji, która dotyczy zaplanowanego na niedzielę 13 sierpnia wieczorem spotkania pomiędzy Lechem Poznań a Jagiellonią Białystok. Powodem przesunięcia terminu jest udział „Kolejorza” w czwartkowym, rywalizującym z Spartakiem Trnava ze Słowacji, spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Konferencji.

Udział w rozgrywkach pucharowych to nie tylko wielkie emocje, ale również konieczność odpowiedniego planowania i przeprowadzania manewrów kadrowych. Kluby Ekstraklasy mają prawo, po otrzymaniu zgody, do przełożenia dwóch ligowych spotkań podczas rund eliminacyjnych do europejskich pucharów.

Lech Poznań skorzystał z tej możliwości i postanowił przełożyć swoje ligowe starcie z Jagiellonią Białystok. Spotkanie miało się odbyć 13 sierpnia, jednak teraz będzie musiało zostać przeprowadzone w innym terminie.

Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Departamentu Logistyki Rozgrywek, ustalenie nowego terminu meczu zostanie dokonane w porozumieniu z głównym nadawcą. Wybór daty będzie uzależniony od wyników osiągniętych przez Lech Poznań w ramach kwalifikacji do rozgrywek UEFA.

Jako przypomnienie podano również, że w sezonie 2023/24, tak jak w poprzednich edycjach rozgrywek, kluby reprezentujące Polskę w europejskich pucharach mogą przełożyć dwa ligowe mecze podczas trwania rund eliminacyjnych. Zasada ta obejmuje jedno spotkanie w trakcie rund I-III oraz jeden mecz między spotkaniami play-off.