Nowe utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach Białegostoku

Od najbliższego poniedziałku, czyli 3 lipca, mieszkańcy Białegostoku muszą liczyć się z nowymi utrudnieniami na drogach. Większość z nich ma swoje źródło w pracach budowlanych związanych z instalacją sieci gazowej oraz renowacją magistrali ciepłowniczej. Gdzie więc powinniśmy spodziewać się większych komplikacji w ruchu?

Zarówno budowa sieci gazowej, jak i przebudowa magistrali ciepłowniczej i przyłączy ciepłowniczych to główne przyczyny utrudnień w ruchu drogowym, które będą miały miejsce w Białymstoku od 3 lipca. Wskazane jest zatem, aby poznać te rejony miasta, gdzie kierowcy mogą napotkać na problemy podczas jazdy lub piesi mogą doświadczyć trudności podczas przechodzenia.

Pierwsze problemy z ruchem pojawią się na ulicy Suraskiej w Białymstoku, gdzie od poniedziałku 3 lipca do piątku 3 sierpnia planowane są znaczne utrudnienia. Powodem jest zaplanowana tam przebudowa magistrali ciepłowniczej i przyłączy ciepłowniczych. Skutki tych prac odczują zarówno kierowcy, jak i piesi. Na tym fragmencie ulicy przewidziano zawężenie chodnika, a także wyłączenie parkingu począwszy od zjazdu do PZU aż po postój taksówek. Dodatkowo ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych po lewej stronie jezdni, a miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych zostanie całkowicie wyłączone.