Zaawansowane przygotowania Białegostoku na okres Bożego Narodzenia

Mimo iż jesteśmy w środku lata, a termometry wykazują temperatury znacznie powyżej 20 stopni Celsjusza, Białystok już zaczyna swój proces przygotowań do nadejścia zimy. Szczególnym aspektem tych przygotowań jest organizacja świąt Bożego Narodzenia. Urząd Miejski w Białymstoku aktualnie poszukuje choinki, która ma zaszczyt stanąć na Rynku Kościuszki podczas okresu bożonarodzeniowego.

W trosce o estetykę centrum miasta podczas tych wyjątkowych świąt, urząd miejski jest już teraz w poszukiwaniu hojnego darczyńcy. Tradycja przekazywania drzewek przez mieszkańców miasta, które później zdobią Rynek Kościuszki, narodziła się kilka lat temu i trwa nieprzerwanie. Drzewa te pochodzą zazwyczaj z prywatnych ogrodów.

Głoszący politykę miejskiego urzędu wyjaśniają, że sytuacja w której ktoś musi usunąć drzewo ze swojej działki występuje niezwykle rzadko. Jeśli jednak zdarzy się tak, że właściciel działki musi pozbyć się dużej i dorodnej choinki, można podarować ją miastu. W ten sposób piękny świerk może dodać uroku białostockiemu centrum w grudniu.