III Runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku: Zwycięstwo w nieprzewidywalnych warunkach

Miasto Białystok było gospodarzem III rundy STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, w której udział wzięły 47 załóg. Konkurencje odbyły się zarówno na terenie stadionu miejskiego, jak i na Torze Białystok, dając kierowcom wyjątkowe doświadczenie rywalizacji.

Pogoda była zmiennej natury – raz słoneczna, to znów deszczowa, co dodawało niewątpliwie dodatkowego smaczku zmaganiom. Start wyścigu miał miejsce na parkingu przy stadionie miejskim, skąd zawodnicy przenieśli się na Tor Białystok. W sumie do pokonania mieli 8 prób sprawnościowych. Dodatkowo odbyły się równoległe zawody o Puchar Prezesa Automobilklubu, nazywane również PSS.

Niezwykle zacięta walka o triumf w Pucharze Prezesa Automobilklubu zakończyła się zwycięstwem załogi Wojciecha Czepiela i Anny Białej, którzy wystartowali w samochodzie Toyota GR Yaris. Ich doskonała jazda przyniosła im zwycięstwo w tym bardzo ważnym segmencie mistrzostw.

W klasyfikacji ogólnej jednak zwyciężyli Paweł Pezowicz i Eliza Jabłecka. Na drugim miejscu, z niewielką, 5-sekundową stratą, uplasowali się zwycięzcy Pucharu Prezesa Automobilklubu. Natomiast trzecie miejsce na podium zajęli Paweł Gawryluk i Tomasz Formejster, tracąc do liderów 14 sekund. Do mety dotarło 39 z 47 startujących załóg.