Mnóstwo wniosków napłynęło do Białostockiego TBS przyznanie mieszkań

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Białymstoku w ostatnim czasie prężnie działa i inwestuje w nowe obiekty mieszkalne. Z tego względu mieszkańcy mogą oczekiwać, że niebawem będą dostępne nowe mieszkania. Już teraz sporo mieszkańców Białegostoku zaczęło wysyłać wnioski do TBS w Białymstoku o przyznanie mieszkań.

Coraz większe zapotrzebowanie na mieszkania komunalne

Ostatnie sytuacje związane z napływem wniosków do Białostockiego TBS pokazuje, że wciąż jest duże zapotrzebowanie na mieszkania komunalne. Warto dodać, że w 2022 roku takich mieszkań zbudowanych przez Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstało 28. Mowa tutaj o mieszkaniach, które powstały przy ulicy Rotmistrza W. Pileckiego. W ostatnim czasie zostały one już oddane do użytku i lokatorzy korzystają już z tych lokali.

Wracając do zapotrzebowania na mieszkania komunalne w Białymstoku, to jest ono naprawdę duże. Podobnie zresztą jak w innych miastach w regionie, takich jak Katowice, Rybnik, czy też Tarnów. Na końcu warto dodać, że KTBS w Białymstoku działa już od 1997 roku. Od tego czasu do dnia dzisiejszego udało się wybudować 51 budynków mieszkalnych, dzięki czemu udostępniono 2717 mieszkań, a także 78 lokali użytkowych.