Pojawiły się nowe informacje w sprawie wypadku na S8 z udziałem działacza PSL

Obecnie prowadzone są intensywne prace przy ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę, dnia 29 stycznia na trasie S8. Przypomnijmy, że w wyniku uderzenia samochodu osobowego w tył samochodu ciężarowego, na miejscu zginęły trzy osoby podróżujące samochodem osobowym marki Porsche. Wśród osób, które zginęły wypadku był m.in. działacz PSL.

Nowe fakty w sprawie wypadku na S8

Przypomnijmy, że na łamach naszego portalu informacyjnego pisaliśmy już na temat ostatniego wypadku na S8. Teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. O czym dokładnie mowa? Otóż śledczy pracujący przy sprawie wypadku, do którego doszło na S8 w okolicach miejscowości Sikory-Pawłowięta ustalili, że pasażerowie samochodu osobowego najpewniej podróżowali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Z kolei kierowca samochodu ciężarowego na litewskich tablicach rejestracyjnych nie odniósł żadnych obrażeń. W ciężarówce oprócz kierowcy znajdował się również pasażer, który również nie odniósł żadnych obrażeń.

We wtorek, dnia 31 stycznia przeprowadzono sekcję zwłok trzech ofiar. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ciałach osób, które poniosły śmierć, nie ma żadnych oznak, że mieliby oni zapięte pasy bezpieczeństwa. Na razie dodano również tyle, że pasażerowie mieli liczne obrażenia powypadkowe, które zlokalizowane były na górze ciała. Oprócz tego wiadomo również, że pobrano od nich krew do badań, aby sprawdzić, czy znajdowali się oni pod wpływem alkoholu. Na razie prowadzone postępowanie w tej sprawie jest jeszcze na dość wczesnym etapie.