Mężczyzna w podeszłym wieku stanął twarzą w twarz z napastnikiem – 92-latek odparł atak

29-letni mężczyzna, który usiłował brutalnie pozbawić 92-letniego seniora portfela, został aresztowany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Dzięki odwadze i postawie starszego mężczyzny, próba kradzieży zakończyła się niepowodzeniem. Policja wniosła o tymczasowe przechowanie podejrzanego, który teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Zgodnie z prawem karnym, za próbę rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w środowy dzień, krótko po godzinie 16.00, kiedy to do dyżurnego łomżyńskiej komendy zgłosiła się zaniepokojona córka 92-latka, informując o napaści na jej ojca. Wszystko działo się w parku w Śniadowie. Według relacji starszego pana, nieznany mężczyzna podszedł do niego podczas spaceru i poprzez agresywne szturchanie powalił go na ziemię. Później napastnik próbował siłą wydobyć portfel starszego mężczyzny z jego kieszeni. Nieoczekiwanie, senior obronił się, co skłoniło przestępcę do ucieczki.

Staruszek zdołał przekazać policji bardzo dokładny opis napastnika. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zaledwie w ciągu kilkunastu minut odnotowali sukces, aresztując podejrzanego praktycznie przy drzwiach jego domu. Jak się okazało, był to 29-letni mieszkaniec gminy Śniadowo, który był już dobrze znany lokalnej policji dzięki wcześniejszym interwencjom. Mężczyzna został osadzony w areszcie i zarzucono mu próbę rozboju. Wobec niego wystąpiono o areszt tymczasowy. Wobec faktu recydywy, grożąca mu kara może zostać zwiększona o połowę – a więc wynieść nawet do 18 lat pozbawienia wolności.