Nadzór na krajówką numer 19: GITD planuje cztery odcinkowe pomiary prędkości

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) zdecydował się poddać drogę krajową numer 19 szczegółowym badaniom. Ta ważna arteria tranzytowa przecinająca Polskę, stanowiąca łącznik między Słowacją a państwami nadbałtyckimi, jest w kręgu zainteresowania inspektoratu. Kontrole prędkości będą prowadzone na czterech różnych odcinkach tej drogi.

Krajowa „19” to znacząca trasa komunikacyjna w krajobrazie Polski. Jej długość to 592 kilometry, tworząc tym samym kluczowy korytarz europejski. Droga ta przemierza wiele województw, w tym podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie.

Kierowcy poruszający się po drodze krajowej nr 19 spotkają system pomiaru prędkości w miejscowości Iskrzynia, leżącej w gminie Krościenko Wyżne, na terenie powiatu krośnieńskiego oraz województwa podkarpackiego. Tamten odcinek pomiarowy ma długość 1,39 km. Kolejny pomiar prędkości przewidziany jest w Zwierkach, znajdujących się w gminie Zabłudów, powiecie białostockim oraz województwie podlaskim. Tam będzie oceniana średnia prędkość pojazdów na odcinku 3,8 km.

W ramach szeroko zakrojonego projektu modernizacji sieci Odcinkowego Pomiaru Prędkości (OPP) na drodze krajowej nr 19, planowane jest również umieszczenie urządzeń pomiarowych w miejscowościach Dukla – położonej na Trakcie Węgierskim, w województwie podkarpackim oraz Lutczyna – leżącego w powiecie strzyżowskim, gminie Niebylec oraz województwie podkarpackim.

W najbliższym czasie droga krajowa nr 19 stanie się więc jednym z najbardziej kontrolowanych obszarów komunikacyjnych w Polsce.