Imponujące rezultaty na Mityngu Juvenii Białystok pomimo silnego wiatru

Ostatni Mityng Juvenii Białystok, który miał miejsce na stadionie BOSiR na białostockim Zwierzyńcu, przyciągnął wiele interesujących i godnych uwagi wyników, szczególnie w kategorii biegów sprinterskich. Niestety, zbyt silny wiatr uniemożliwił uznawanie osiągniętych wyników za rekordowe przez niektórych zawodników.

Podczas tej rywalizacji lekkoatletycznej na Mityngu MKS Juvenii Białystok niewątpliwie „wiatr rządził”. Uzyskane przez zawodniczki i zawodników w biegach sprinterskich rezultaty były imponujące, jednak warunki atmosferyczne sprawiły, że nie mogą one zostać wpisane do tabel rekordów ze względu na zbyt silne podmuchy wiatru.

W konkurencji 100 metrów dla kobiet najlepsza okazała się Krystsina Tsimanouskaya (KS AZS AWF Warszawa), która uzyskała czas 11.29. Na drugim miejscu uplasowała się Marlena Granaszewska z wynikiem 11.78 (Podlasie Białystok), a na trzecim Weronika Bartnowska (KS AZS AWF Warszawa), również z czasem 11.78.

W biegu na 200 metrów ponownie dominowała Krystsina Tsimanouskaya, osiągając imponujący czas 22.60. Drugie miejsce przypadło Marlenie Granaszewskiej, która uzyskała czas 23.12 (lepszy od rekordu Okręgu Podlaskiego). Weronika Bartnowska zajęła trzecie miejsce z wynikiem 23.28.

Pomimo tych znakomitych rezultatów, nie można ich uznać za rekordowe ze względu na prędkość wiatru, która wynosiła +2.1 m/s podczas zawodów. Dopuszczalna wartość prędkości wiatru to +2.0 m/s, co niestety uniemożliwia uznawanie wyników za rekordowe osiągnięcia.