Finały wojewódzkie XXIII Pucharu Tymbarku: emocje na stadionie w Łomży

W dniu 8 maja dał się we znaki zacięty początek finałów wojewódzkich XXIII edycji Pucharu Tymbarku. Ostatecznie, aż osiem najlepszych drużyn powalczy o zwycięstwo 16 czerwca na imponującym obiekcie PGE Narodowym w Warszawie. Przypadkiem tego samego dnia odbędzie się także głośne spotkanie towarzyskie między reprezentacjami Polski i Niemiec na tym samym stadionie. W walce zaś o upragniony udział w finale ogólnopolskim zmierzą się podlaskie zespoły, które wystąpią w finale wojewódzkim zaplanowanym na 22-23 maja przy ulicy Zjazd w Łomży.

Tegoroczne zmagania w ramach finałów wojewódzkich Turnieju o Puchar Tymbarku na terenie województwa podlaskiego mają odbyć się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który znajduje się przy ulicy Zjazd 18 w Łomży. To właśnie na tym obiekcie swoje mecze rozgrywa czwartoligowa drużyna ŁKS 1926 Łomża. Niedawno ten zespół dostał się do finału Regionalnego Pucharu Polski, gdzie będzie miał okazję zmierzyć się z drużyną rezerw trzecioligowej Jagiellonii Białystok.

Harmonogram finałów przewiduje, że w poniedziałek 22 maja 2023 roku odbędą się rywalizacje w kategoriach U-12 dla chłopców i dziewcząt. Kolejnego dnia, we wtorek 23 maja, emocje na boisku będą towarzyszyć młodym piłkarzom w kategoriach U-10 i U-8 zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, którzy zawalczą o miejsce w ogólnopolskim finale. Rejestracja drużyn na te wydarzenia ma się rozpocząć od godziny 9:00.