Zmiany w sztabie szkoleniowym i kadrze Żółto-Czerwonych przed nowym sezonem PKO BP Ekstraklasy

W nadchodzącym sezonie PKO BP Ekstraklasy drużyna Żółto-Czerwonych podejmie działania nie tylko związane z reorganizacją składu zawodników, ale również ze zmianami w sztabie szkoleniowym. W dniu 30 czerwca zakończyła się współpraca z pięcioma członkami tego sztabu.

Andrzej Olszewski, trener bramkarzy Jagiellonii Białystok, opuścił swoje stanowisko. Pochodzący z Łap były golkiper drużyny Żółto-Czerwonych pełnił swoją rolę od stycznia 2022 roku, początkowo współpracując z trenerem Piotrem Nowakiem, później z Maciejem Stolarczykiem i ostatnio z Adrianem Siemieńcem.

Jagiellonia Białystok pożegnała się również z Piotrem Zinkiewiczem, trenerem przygotowania fizycznego, który pracował z różnymi grupami wiekowymi w klubie od 2005 roku. Z pierwszym zespołem Żółto-Czerwonych był związany od stycznia 2020 roku.

Zmiany objęły także dział medyczny sztabu szkoleniowego. Fizjoterapeuta Jarosław Ołdakowski zakończył swoją piętnastoletnią współpracę z Jagiellonią Białystok. Również Kamil Świerżewski, rehabilitant, zdecydował się zakończyć swoje zaangażowanie w drużynie. W ramach reorganizacji sztabu szkoleniowego, klub będzie poszukiwać nowego kit-mana, gdyż Karol Szkiłądź, wychowanek drużyny, zakończył swoją dwuletnią przygodę z klubem.