Droga wyjazdowa do Supraśla zostanie przebudowana. Znamy koszt inwestycji

Droga przebiegająca przez ulicę Raginisa w Białymstoku, prowadząca do Supraśla zostanie niebawem przebudowana. Teraz poznaliśmy koszt tej inwestycji. Okazuje się, że całość ma kosztować 37,7 milionów złotych.

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Raginisa

Umowa dotycząca przebudowy ulicy Raginisa w Białymstoku została podpisana w środę, dnia 12 kwietnia. Podpisy złożyli dyrekcja Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, a także przedstawiciel wykonawcy. Warto zaznaczyć, że pieniądze na realizację tej inwestycji pochodzą z budżetu województwa podlaskiego. Prace związane nad przygotowaniem dokumentacji w ramach realizacji tej inwestycji zostały wykonane przez miasto Białystok.

Przebudowywana ulica Władysława Raginisa to tak naprawdę droga wojewódzka nr 676. Rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicą Baśniową i kończy się wraz z granicą miasta. Oprócz tego odcinka drogi, w ramach inwestycji przebudowana ma zostać infrastruktura towarzysząca. Według wstępnych założeń, koniec realizacji tej inwestycji zaplanowano na wrzesień 2024 roku. Dodajmy, że przetarg na realizację tej inwestycji wygrała firma Unibep SA.