Po roku przerwy Marsz Równości wraca na ulice Białegostoku

W tym roku postanowiono zorganizować 3. w historii Marsz Równości. Pierwszy marsz tego typu odbył się w 2019 roku. Drugi miał miejsce w 2021 roku, z kolei teraz odbędzie się trzeci. Na ten moment nie znamy żadnych bardziej szczegółowych informacji w temacie marszu. Wiadomo, że brak szczegółowych informacji na razie jest spowodowany względami bezpieczeństwa.

Jak wyglądały poprzednie Marsze Równości w Białymstoku?

Czego można spodziewać się na tegorocznym Marszu Równości? Tego nie wiemy. Wiadomo jednak jak wyglądało dwa poprzednie wydarzenia tego typu.

W 2019 roku miało miejsce dużo niespokojnych sytuacji. Podczas pierwszego Marszu Równości w Białymstoku było dość sporo bójek. Wiele osób uczestniczących w marszu dostawało kamieniami, petardami i butelkami. Nie obyło się również bez wulgaryzmów.

Drugi Marsz Równości w Białymstoku zorganizowano w 2021 roku. Podczas tamtego marszu uczestnicy czuli się zdecydowanie spokojniej. Nie musieli zmagać się z tak dużym naporem osób postronnych. Zdecydowanie lepiej wyglądała również współpraca z policją podczas tego wydarzenia.

Organizatorzy planują wyciągnąć wnioski z pierwszego i drugiego wydarzenia i pragną, aby tegoroczny Marsz Równości był w pełni bezpieczny dla uczestników oraz żeby przebiegał w przyjaznej atmosferze.