Coraz więcej młodych osób wybiera technika i szkoły branżowe

Technika oraz szkoły branżowe mają niewątpliwą przewagę nad liceum. Wszystko za sprawą tego, że kończąc szkołę średnią typu technikum, można zarówno uzyskać zawód, jak i napisać maturę, dzięki czemu można dalej kształcić się na studiach. W ostatnim czasie w Białymstoku zainteresowanie takimi rodzajami szkoły średniej jest coraz większe.

Wiceminister edukacji i nauki w Białymstoku

W ostatnich dniach w Białymstoku pojawił się wiceminister edukacji i nauki, a więc Dariusz Piontkowski. Wszystko za sprawą specjalnego wydarzenia, a więc konferencji zorganizowanej na Politechnice Białostockiej. Konferencja nosiła nazwę „Kształcenie zawodowe przyszłości”. Zaznaczył on, że w Białymstoku można zaobserwować trend wzrostowy jeśli chodzi o wybór techników i szkół branżowych przez młodych ludzi.

To może być interesujące: Przyznano stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku dla studentów.

Jeśli chodzi o dokładniejsze statystyki, to w technikach i szkołach branżowych uczy się na ten moment 58,5 procent uczniów. Z kolei jeśli chodzi o licea, to jest to 41,5 procent uczniów. Niewątpliwie przed szkolnictwem zawodowym w najbliższej i dalszej przyszłości stoi wiele wyzwań, aby rzeczywiście jak najlepiej kształcić zdolnych ludzi.