Mieszkańcy będą mogli skorzystać z darmowej rehabilitacji i usług fizjoterapii

Mniej więcej tysiąc czterysta osób będzie mogło skorzystać z usług związanych z darmową i bezpłatną rehabilitacją leczniczą, a także z fizjoterapią. Możliwość skorzystania z takich usług w 2023 roku będzie możliwa dzięki finansowaniu Miasta Białystok. Łącznie miasto przeznaczy na to słuszny cel aż 400 tysięcy złotych. Z kolei realizacja usługi sprawowana będzie przez Szpital Miejski imienia PCK.

Kto będzie mógł skorzystać z darmowej usługi zdrowotnej?

Tak naprawdę każdy będzie mógł skorzystać z darmowej usługi zdrowotnej. Wystarczy, że dana osoba posiada pobyt stały lub czasowy na terenie Białegostoku. Dodatkowo zamiast tego może być także wskazanie, że to właśnie w Białymstoku rozliczany jest podatek dochodowy.

Łącznie z usługi będzie mogło skorzystać 1400 osób. Oficjalnie zapisy na skorzystanie z tego programu rozpoczną się 12 grudnia – zapisać się będzie można jedynie za pomocą kontaktu telefonicznego. Oto numery telefonów: 85 742 60 33 oraz 791 448 519 oraz 530 612 852.

Warto dodać, że każdy może zapisać siebie oraz dodatkowo jeszcze jedną osobę. Tak więc kto pierwszy, ten na pewno będzie mógł skorzystać z usługi. Podsumowując decyduje kolejność zgłoszeń.