Białystok wciąż głównym miastem, które pomaga Polakom na Białorusi

Miasto Białystok jest pierwszym miejscem, o którym myślą Polacy z Białorusi, którzy chcą wydostać się z tego kraju. Teraz mija dokładnie kolejny rok funkcjonowania Centrum Pomocy Humanitarnej w Białymstoku.

O Centrum Pomocy Humanitarnej w Białymstoku

Przypomnijmy, że Centrum Pomocy Humanitarnej w Białymstoku funkcjonuje od 2020 roku. Zostało założone z myślą o tym, aby wspierać osoby mające polskie pochodzenie. Jak wiadomo od dłuższego czasu polska mniejszość na Białorusi musi borykać się z wieloma represjami. Osoby uciekające z Białorusi mogą w Centrum Pomocy Humanitarnej w Białymstoku liczyć na pomoc pod wieloma względami. Przede wszystkim pomoc obejmuje doraźne działania mające na celu zapewnienie odpowiednich warunków życiowych, aby takie osoby mogły na nowo zorganizować życie w Polsce.

Warto dodać, że tylko od połowy 2021 roku specjalna opieką tego podmiotu objętych zostało ponad 100 osób. A na początku zakładano, że takich osób może być nieco mniej. Na Białorusi coraz więcej osób kojarzy, że w Białymstoku jest prowadzona taka działalność. W ten sposób popularność tego miejsca stale rośnie i zapotrzebowanie na pomoc osobom uciekającym z Białorusi może ciągle się zwiększać.