Już niedługo ruszy przebudowa ulicy Raginisa w Białymstoku

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich już teraz szuka wykonawców, którzy będą w stanie przyjąć zlecenie na remont białostockiej ulicy Władysława Raginisa. Przypomnijmy, że jest to ulica na wylocie z Białegostoku w stronę miejscowości Supraśl i Krynek.

Przebudowa ulicy Władysława Raginisa w Białymstoku

Planowana przebudowa ulicy Władysława Raginisa w Białymstoku rozpocząć ma się już niedługo. Prace mają ruszyć podobno już na przełomie marca i kwietnia. Przebudowa ma dotyczyć ulicy Władysława Raginisa na odcinku zaczynającym się skrzyżowaniem z ulicą Rycerską i Baśniową, do samego ronda łączącego z ulicą Niemeńską. Dokładnie to ma powstać tam nowa droga, która będzie drugą równoległą jezdnią. Ponadto planowane są także prace związane z budową nowej instalacji świetlnej, a także dwóch kolejnych rond na dalszych odcinkach drogi Raginisa. Mowa dokładnie o skrzyżowaniach z Jutrzenki, a także Baśniową i Uśmiechu.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji trwa już od środy, 1 lutego. Prace przy tej inwestycji mają trwać około 1,5 roku, a łączny koszt tej inwestycji ma oscylować w granicach 45 milionów złotych. Kierowcy już teraz powinni przygotować się na liczne utrudnienia drogowe na ulicy Władysława Raginisa, w momencie, gdy rozpoczną się prace przy inwestycji.