Od samego rana na białostockich drogach panują fatalne warunki drogowe

Niestety warunki drogowe na drogach w Białymstoku oraz w regionie po raz kolejny są nie do pozazdroszczenia. Wszystko za sprawą opadów śniegu, które od wczorajszego wieczora nawiedzają nasz region. Na wielu odcinkach dróg występują już poważne utrudnienia drogowe. Najgorzej jest na drodze krajowej nr 8 z Białegostoku do Augustowa.

Trudna sytuacja drogowa na drogach w Białymstoku i okolicach

Przede wszystkim najtrudniej wygląda sytuacja kierowców, którzy przemieszczają się krajową „ósemką”. To właśnie na trasie z Białegostoku do Augustowa utworzył już pokaźny korek drogowy. Na odcinku drogi trasy Korycin – Poświętne, tuż przed miejscowością Suchowola kierowcy muszą zmagać się z ponad 7-kilometrowym korkiem. Oczywiście powodem takiego a nie innego stanu rzeczy jest śnieg, mróz i gołoledź. W wielu miejscach przejazd blokują i opóźniają tiry, które mają problem z podjazdem pod wzniesienie.

Od samego rana na drogach w Białymstoku i okolicach działają odśnieżarki i pługi, jednak opady śniegu są tak intensywne, że ciężko zapanować nad sytuacją. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się autem oraz ostrzegają, że w wielu miejscach może pojawić się nawet warstwa lodu pod śniegiem.