Białystok przejmie działkę za darmo – jak to możliwe?

Miasto Białystok przejmie działkę za darmo – trzeba przyznać, że brzmi to nieprawdopodobnie. Niemniej jednak to nie są żarty – tak przedstawia się rzeczywistość. Pewnie też od razu pojawiło się pytanie, jak to jest możliwe?

Hojny gest właściciela

Można powiedzieć, że ta niecodzienna sytuacja wiąże się z hojnym gestem właściciela. Ponadto nie wiadomo, co kieruje darczyńcą. Przechodząc już do szczegółów, nieruchomość znajduje się przy ulicy Prowiantowej – powierzchnia działki wynosi 2545 metrów kwadratowych. Wypada również podkreślić, że działka w niewielkiej części została przeznaczona pod drogę (chodzi o 346 metrów kwadratowych). Ma to związek z planem zagospodarowania przestrzennego. Jak się można domyślić, plany uwzględniają także pozostałe fragmenty – zdecydowano się na funkcje usługowe.

Co ciekawe, nabycie działki mogło mieć miejsce znaczenie wcześniej (z tym że za pieniądze) – właściciel chciał odstąpić działkę już kilka lat temu. Transakcja nie doszło do skutku ze względu na brak zainteresowania miasta. Można też dodać, że brak zainteresowania miasta wiązał się z innymi planami.