Dalszy ciąg pięknej pomocy bezdomnym

Od pewnego czasu mieszkańcy Białegostoku mogą natknąć się na specjalną karetkę dla najbardziej potrzebujących. Jest to karetka, która jedzie raz w tygodniu i zatrzymuje się przy ratuszu. Patrząc pod kątem działań, trudno powiedzieć coś konkretnego – warto jednak podkreślić, że pomoc skierowana jest do bezdomnych i tych, którzy nie potrafią sobie poradzić z codziennością.

Koniec niesienia pomocy?

Ktoś może zadać pytanie, jak długo będzie można korzystać z takiej pomocy? Od razu odpowiadając, na ten moment wiadomo, że akcja będzie trwać minimum do końca roku.

Wypada także wiedzieć, że nie tak dawno odbył się konkurs dotyczący prowadzenia Punktu Pomocy Natychmiastowej (tak określa się udzielaną pomoc). Do rywalizacji stanęły trzy podmioty – wybrano fundację Spe Salvi. Istotne jest też to, że wybranie zwycięzcy wiązało się z przyznaniem dotacji – chodzi o 30 tys. zł.

Gwarancja elastyczności

Warto również skupić się na elastyczności. Realia są takie, że możemy mówić o kompleksowej ofercie, łatwym dostępie do świadczeń i możliwym dojeździe do osoby potrzebującej. Mając to na uwadze, jest wszystko to, co najważniejsze.