53-letni poszukiwany listem gończym mężczyzna zatrzymany przez policję

W dniu 21 października, w sobotę, służby policyjne poinformowały o zatrzymaniu 53-letniego mężczyzny, na którego wydany był list gończy. Do momentu zatrzymania doszło w malowniczej miejscowości Gawrych Ruda.

Począwszy od środy, 18 października, trwały intensywne poszukiwania tego 53-latka. Mężczyzna ten był podejrzany o dokonanie zabójstwa na kobiecie. W sobotnie popołudnie, dokładnie o godzinie 15:00, funkcjonariusze otrzymali cenną informację – w Gawrych Rudzie został dostrzeżony mężczyzna, który swoim wyglądem pasował do rysopisu opublikowanego wcześniej w mediach.

Na miejsce natychmiast została skierowana ekipa z suwalskiej komendy policji. Tamtejsi funkcjonariusze zdołali zatrzymać 53-latka, który poruszał się na rowerze. W momencie zatrzymania, mężczyzna zachowywał spokój i nie nawiązał żadnej konwersacji z interweniującymi policjantami.

Po zatrzymaniu, 53-latek został dokładnie przeszukany. Jednak policjantom nie udało się znaleźć przy nim żadnej broni palnej. Obecnie, są prowadzone dalsze czynności procesowe. Ich celem jest ustalenie, jakie miejsca odwiedził poszukiwany w ostatnich dniach, czy ktoś pomagał mu w ukrywaniu się oraz gdzie mogło być ukryte narzędzie zbrodni.