Mecz piłkarski Ekstraklasy: Jagiellonia Białystok kontra Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok, drużyna piłkarska, triumfowała nad Zagłębiem Lubin, pokonując ich 3:0 (2:0) w meczu Ekstraklasy, który miał miejsce w piątek 20.10. Ten zwycięski mecz podniósł pozycję Jagiellonii do rangi lidera tych rozgrywek.

Team z Białegostoku utrzymuje swoją dominującą pozycję, niezmiennie odnosząc zwycięstwo za zwycięstwem w trwającym sezonie Ekstraklasy. Co więcej, na swoim domowym boisku, nie musieli się jeszcze zadowalać nawet remisem.

Podczas meczu z Zagłębiem Lubin, który odbył się w niesprzyjających warunkach pogodowych – deszczu, chłodzie i silnym wietrze – 20 października, Jagiellonia od początku do końca dyktowała tempo gry.

Po zaledwie trzech minutach od rozpoczęcia spotkania sędzia, Bartosz Frankowski, początkowo ogłosił rzut karny na korzyść Jagiellonii po faulu na Jarosławie Kubickim, dokonanym przez Aleksa Ławniczaka. Jednak po kilkuminutowej analizie VAR, zmienił zdanie i uznał, że nie doszło do faulu.

Jagiellonia skupiała się na utrzymaniu piłki, precyzyjnie i zdecydowanie prowadząc grę. W 26 minucie gry, Kubicki, który był wyjątkowo aktywny podczas tego meczu, miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, jednak niestety przestrzelił z linii pola karnego.