Zbyt krótkie zielone światło dla pieszych? Chodzi o Central

Przejście dla pieszych przy Centralu to miejsce, które można określić jako dość mocno irytujące – chodzi o światła. Oczekiwanie na zielone światło jest długie i co ważne, szybko pojawia się czerwone. Czy w najbliższym czasie może dojść do jakiejś zmiany?

Jest inaczej

Ktoś może powiedzieć, że mieszkańcy przesadzają, ale o przesadzie nie może być mowy. Można usłyszeć, że zielone światło pali się tak krótko, iż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na spokojne przejście. Warto również podkreślić, że pojawiła się interpelacja w sprawie zmian – za interpelację odpowiadała Jowita Chudzik (Koalicja Obywatelska).

Istotne jest też to, że mowa o obszarze znajdującym się w ścisłym centrum miasta. Fakt ten jest równoznaczny, z tym że przejście dla pieszych przekracza mnóstwo osób.

Co dalej?

Warte zaznaczenia jest też to, że przyszłość przedstawia się bardzo optymistycznie. W mediach społecznościowych możemy przeczytać, że zielone światło będzie się palić dłużej. Ponadto mają pojawić się dodatkowe słupki do włączania sygnalizacji.

W teorii zapowiada się dobrze – pozostaje mieć nadzieję, że tak samo będzie w praktyce.