Zwiedzanie Białegostoku dzięki zagadkom

Stosunkowo często słyszy się, że dzieci nie interesują się historią i skupiają się na internecie. Takie stawianie sprawy można zrozumieć, aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że dzieci są różne – ocenianie wszystkich tą samą miarą jest krzywdzące. Przykładu nie trzeba daleko szukać – młodzież z Sejmiku Województwa Podlaskiego stworzyła grę, dzięki której możliwe jest zwiedzanie Białegostoku.

Potrzebuję aplikacji

Na wstępie wypada podkreślić, że konieczne jest pobranie aplikacji. Niektórzy mogą pomyśleć, że w związku z tym gra skierowana jest do najmłodszych, ale nic podobnego. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że zagrać mogą wszyscywystarczą dobre chęci. Ważne jest też to, że możemy mówić o kierowaniu się do turystów i mieszkańców. Mieszkanie w Białymstoku nie oznacza doskonałej znajomości miasta. Warte podkreślenia jest również to, że aplikacja ma uczyć i bawić.

W grze mamy 15 atrakcjisą to główne atrakcje Białegostoku. Długość trasy to mniej więcej 5 km, wycieczka (jeśli tak można powiedzieć) przebiega przede wszystkim przez centrum. Istotne jest także to, że start musi mieć miejsce spod galerii Alfa.