Zawieszono ruch graniczny na drogowym przejściu w Kuźnicy

Zapewne wszyscy wiemy o konflikcie, który ma miejsce na granicy z Białorusią. Można też powiedzieć, że sytuacja jest zapalna i nie sposób przewidzieć, co wydarzy się w najbliższej przyszłości.

Zawieszenie ruchu

Wczoraj mieliśmy do czynienia z siłową próbą przekroczenia granicy – oczywiście próba ta zakończyła się niepowodzeniem. Noc przebiegła spokojnie, ale nie oznacza to tego, że czekają nas takie właśnie dni. Można wręcz stwierdzić, że realia przedstawiają się dokładnie odwrotnie.

Co za tym idzie, konieczna jest szczególna troska o bezpieczeństwo i w związku z tym mamy do czynienia z zawieszeniem ruchu granicznego. Wstrzymanie ruchu nastąpiło dzisiaj o godz. 7:00. Nie sposób stwierdzić, jak długo taka sytuacja będzie mieć miejsce. Nie wszystkim może się to podobać, ale trzeba zrozumieć okoliczności – takie podejście pozwoli skoncentrować się na skutecznej ochronie granic. Ponadto musimy pamiętać o zapewnionej pomocy – możemy mówić o koniecznym kierowaniu się na przejście graniczne w Terespolu i Bobrownikach.