X Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku

Pandemia sprawiła, że odwoływano wiele wydarzeń – nie inaczej było z Pielgrzymką do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Na szczęście, wydarzenie to wróciło i wszyscy zainteresowani mogli udać się do białostockiego Sanktuarium.

Powrót po dwuletniej przerwie!

Pielgrzymka ruszyła wczoraj ok. godz. 13:00. Na godz. 15:00 zaplanowano Mszę Świętą. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o wiernych z Wasilkowa, Dojlid, Nowego Miasta, Starosielc i Bacieczek. Był to powrót po dwóch latach, także można było obawiać się o frekwencję.

Obawy można chyba jednak uznać za niepotrzebne – pielgrzymowało ponad tysiąc osób. Wspomnianej Mszy Świętej przewodniczył abp Józef Guzdek. Osoby przybyłe do sanktuarium mogły usłyszeć choćby o tym, że mają odpowiedni obraz Boga. Oczywiście nie mogło też zabraknąć nawiązania do tego, co dzieje się na Ukrainie.

Wypada także podkreślić, że za ustanowienie Niedzieli Miłosierdzia Bożego odpowiada św. Jan Paweł II. Dla zainteresowanych szczegółami – ustanowienie Niedzieli Miłosierdzia Bożego miało miejsce w 2000 roku podczas kanonizacji św. Faustyny.

Wieści z Podlasia możesz znaleźć także pod tym adresem.