W końcu ukończono remont skrzyżowania u zbiegu ulic Kolejowej i Zwycięstwa

Po intensywnych pracach remontowych w końcu udało się oficjalnie zakończyć przebudowę skrzyżowania u zbiegu ulic Kolejowej i Zwycięstwa. Warto jednak zaznaczyć, że to nie koniec prac w tym regionie, ponieważ teraz firma odpowiedzialna za wykonywanie prac zabiera się za budowę tunelu, który będzie przebiegał pod torami.

Przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Kolejowej i Zwycięstwa

Co dokładnie zmieniło się na przebudowanym skrzyżowaniu w porównaniu do stanu przed rozpoczęciem prac? Przede wszystkim pojawiły się chodniki oraz ścieżki dla rowerów. Ponadto zapewniono także wysokiej jakości oświetlenie i buspas. Nie można także zapominać o tym, że to wszystko wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów, pieszych i wszystkich innych biorących udział w ruchu w tym regionie.

Teraz firma wykonująca zlecenie zabiera się za budowę tunelu, który mieścić będzie się pod torami. Etap związany z budową podziemnego przejścia ma zostać ukończony do czerwca tego roku. Dzięki powstaniu nowego tunelu, zarówno piesi, jak i rowerzyści będą mogli przemieszczać się właśnie w tym miejscu. Będzie on także dostosowany do osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że nowy tunel, który powstanie w tym miejscu będzie posiadał dodatkowe oświetlenie, a także monitoring.