W Białymstoku pojawi się sklep socjalny?

Są wśród nas osoby, które mają poważne problemy finansowe. Co więcej, zdarza się, że problemy finansowe są na tyle poważne, iż pojawia się problem z zakupem żywności. Partia Razem chce temu zaradzić i w związku z tym pojawiła się petycja dotycząca powstania sklepu socjalnego.

Czy na terenie Białegostoku pojawi się sklep socjalny?

Przede wszystkim należy zacząć od wyjaśnienia inicjatywy – sklep socjalny jest miejscem, w którym można zakupić pełnowartościowe produkty. Socjalny, ponieważ ceny ustalone są poniżej wartości rynkowej. Warto również mieć na uwadze, że to nie jest nowość – taki sklep można znaleźć choćby w Katowicach.

Wracając do petycji, Partia Razem liczy, że miasto zainicjuje jakieś działania. Możemy też usłyszeć o tym, że powstanie sklepu socjalnego to rozszerzenie działań podejmowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wypada także odnotować, że funkcjonowanie sklepu opierałoby się o datki od prywatnych firm – firmy powinny się zainteresować, wszak jest szansa na reklamę. Ponadto robienie zakupów wymagałoby posiadania specjalnego skierowania – sprzedawcy muszą wiedzieć, którzy ludzie mogą korzystać z oferty.