Białostocka motokaretka

W Białymstoku troska o zdrowie jest bardzo ważna – w czwartek Tadeusz Truskolaski przekazał kluczyki do motocykla ratunkowego. Motocykl ratunkowy to spore ułatwienie – wystarczy wziąć pod uwagę choćby dotarcie do specyficznych miejsc.

Budżet Obywatelski 2020

Inwestycja w motokaretkę związana jest z projektem zgłoszonym do Budżetu Obywatelskiego 2020 (projekt ten zebrał 2578 głosów). Jest to oczywiście pierwsza motokaretka na terenie miasta, ale czy ktoś powiedział, że ostatnia? Warto też mieć na uwadze, że motokaretka to pojazd, który funkcjonuje także w innych miastach. Motocykl ma specjalne kufry, dzięki którym przewiezienie sprzętu medycznego nie powinno stanowić kłopotu. Ponadto zamontowano instalację świetlno-dźwiękową.

Być może niektórzy twierdzą, że inwestowanie w motokaretkę było błędem, ale nic bardziej mylnego. Zresztą wystarczy odnaleźć wypowiedź dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku – nie chodzi tylko o podziękowania (motocykl może przydać się w najmniej spodziewanym momencie).

Koszt motocyklu wraz z wyposażeniem wyniósł 105 tys. zł. Musimy też pamiętać o tym, że od czwartku trwają jazdy próbne – motokaretka ma zacząć pracę 15 maja.