Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Białystok

W niedzielę, dnia 19 lutego zorganizowano uroczyste obchody odzyskania niepodległości przez miasto Białystok. To właśnie 19 lutego 1919 roku Białystok wrócił do Polski z rąk niemieckiego okupanta.

Uroczystości związane z obchodami 104. rocznicy odzyskania niepodległości

Białystok pod polską flagę wrócił ponownie 19 lutego 1919 roku. To właśnie wtedy w życie weszła umowa białostocka i wojska z Niemiec wyjechały z Białegostoku. W ten sposób miasto powróciło do Polski. Warto dodać, że w tamtym czasie dnia 22 lutego 1919 roku zorganizowano specjalne obchody przekazania władzy, w ramach których odbyła się msza święta, a także odbyła się defilada ulicami miasta.

Teraz obchodzono 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody zorganizowano na Rynku Kościuszki, a uroczystości rozpoczęły się w południe. To właśnie wtedy najważniejsze osoby związane z miastem Białystok udały się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i tak złożono kwiaty oraz znicze. Oprócz tego w Muzeum Wojska zorganizowano specjalne atrakcje związane z tym wydarzeniem. Wśród atrakcji wyświetlano m.in. instalację artystyczną o nazwie „1919”. Oprócz tego składano również kwiaty i znicze na cmentarzu wojskowym, aby upamiętnić wszystkich walczących za niepodległość Białegostoku i Polski.