Sprawa pobicia ponownie trafi do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku

Postanowiono, że Sąd Apelacyjny w Białymstoku powinien ponownie rozpatrzyć przypadek pracownika ochrony oskarżonego o pobicie klubowicza w nocnym lokalu znajdującym się w Wyszkowie, na terenie Mazowsza. Decyzja ta była wynikiem uwzględnienia kasacji przez obrońcę. Nieszczęsny mężczyzna, który doznał pobicia, zmarł w szpitalu kilka miesięcy później.

W pierwszym procesie, Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok skazujący ochroniarza na karę pozbawienia wolności na okres trzech lat i dwóch miesięcy. Wyrok ten jednak nie był prawomocny. Sąd uznał, że nie istnieje żaden bezpośredni związek między uderzeniami, które ochroniarz zadał pokrzywdzonemu, a jego śmiercią, która nastąpiła później. W związku z tym zmienił kwalifikację prawną czynu na mniej surową od tej, którą proponowało oskarżenie.

Jednak w listopadzie 2022 roku, Sąd Apelacyjny w Białymstoku doszedł do wniosku, że istnieje związek między uderzeniami zadanymi w głowę przez ochroniarza, upadkiem ofiary na twardą podłogę i jej późniejszym zgonem. Z tego powodu karę dla oskarżonego zaostrzono do pięciu lat i dwóch miesięcy więzienia. Dodatkowo na okres pięciu lat sąd wydał zakaz wykonywania zawodu ochroniarza przez skazanego.