Rozpoczęcie 32. Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu "Podlaska Jesień" z prezentacją filmu oraz koncertami i przedstawieniami teatralnymi

Dzisiejszy dzień na Podlasiu rozpoczął się od otwarcia 32. edycji Festiwalu Kultury Ukraińskiej, znanego również pod nazwą „Podlaska Jesień”. Inaugurację festiwalu zainicjowała projekcja filmu „Mavka i strażnicy lasu” w Bielskim Domu Kultury.

Za niecałe 24 godziny, w czwartek, festiwal zaprasza na dalsze atrakcje kulturalne. Wśród nich znajdzie się baśń teatralna dla najmłodszych „Zaczarowana księżniczka”, którą wystawią aktorzy z Obwodowego Wołyńskiego Teatru Lalek z ukraińskiego Łucka. Dodatkowo, planowany jest koncert, podczas którego wystąpią polskie i ukraińskie zespoły muzyczne. Wydarzenie odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi.

Program 32. Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień” prezentuje się następująco:

Środa, 18 października, Bielsk Podlaski – o godzinie 9:00 w Bielskim Domu Kultury przy ul. 3 Maja 2 zaplanowano projekcję filmu „Mavka i strażnicy lasu” (2023).

Czwartek, 19 października, Hajnówka – o godzinie 9:00 w Hajnowskim Domu Kultury przy ul. T. Sołoniewicz 4. odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci „Zaczarowana księżniczka”, której aktorami będą wykonawcy z Obwodowego Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka (Ukraina).

Białystok – o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Legionowej 7. wystawione zostanie ponownie przedstawienie „Zaczarowana księżniczka” przez aktorów Obwodowego Wołyńskiego Teatru Lalek z Łucka (Ukraina).

Narew – o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. A. Mickiewicza 18 odbywać się będzie koncert z udziałem zespołów z Polski i Ukrainy.