Raj dla miłośników psów: Białystok gospodarzem XVI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych

Wszyscy entuzjaści psiaków na pewno byli w siódmym niebie, kiedy Białystok stał się miejscem zakończenia XVI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych i towarzyszących jej prezentacji. Goście mogli podziwiać różnorodność ras, od owczarków niemieckich, przez jamniki, aż po dobermany i pudle. Każda rasa charakteryzowała się wyjątkowym stylem, elegancją i urokiem.

Piękno psiego świata zawitało na Stadion Miejski w Białymstoku. Wśród reprezentantów czworonogów znalazł się Loki – standardowy pudel. Jego właściciel, Robert Krzyżanowski z Warszawy, opisuje jak trudno jest wyjść na spokojny spacer, gdy każdy przechodzień chce zatrzymać się, aby podziwiać Lokiego, zrobić mu zdjęcie lub go pogłaskać. Dzieci szczególnie są zachwycone jego jedwabistym futrem, które jest bardziej podobne do włosów niż typowej sierści.

Podczas dwudniowego wydarzenia w Białymstoku zarejestrowano ponad 2 tysiące psów. Jednym z nich była Żunia – utytułowana przedstawicielka swojej rasy i Młodzieżowy Zwycięzca Europy z Austrii. Jest ona aktywna, uwielbia pracować, spacerować i bawić się. Zaskakuje swoją inteligencją – w domu potrafi rozpoznać ponad 30 różnych zabawek. Jak opowiada jej właścicielka, Jadwiga Gołębiewska z okolic Ełku – Żunia potrafi zrozumieć wiele komend, na przykład „idź na spacer” czy „idź do Zbyszka”. Ale jak podkreśla pani Jadwiga – musimy poświęcić czas naszym czworonogom, aby mogły pokazać swoją inteligencję i zdolności.