Kontrolka przedsezonowa: Wzloty i upadki w sparingach siatkarskich

Odbyły się nasze inauguracyjne mecze przedsezonowe. Podczas wczorajszej rywalizacji, drużyna PSG KPS Siedlce okazała się być silniejsza. Interesująco, dzisiejszy mecz z tym samym zespołem zakończył się niecodziennym dla siatkówki remisem 2:2. Początek seta był zacięty, ale udało nam się zdobyć 4-punktową przewagę w środkowej części pierwszego seta.

Mimo że sytuacja na boisku sugerowała pewne zwycięstwo w pierwszym secie, niespodziewana skuteczna seria zagrywek ze strony gości przechyliła szalę zwycięstwa na ich stronę wynikiem 23:22. Następnie odzyskaliśmy inicjatywę, a za sprawą dwóch doskonałych zagrywek Jędrzeja Gossa triumfowaliśmy w partii wynikiem 25:23. W drugim secie wykazał się świetnym pojedynczym blokiem Jakub Turski, co pozwoliło nam objąć prowadzenie 6:4.

Niemniej jednak, taka dobra passa nie trwała długo. Goście okazali się lepsi w tej partii i zwyciężyli 25:21. W trzecim secie zmieniło się skład naszego zespołu. Niestety, set ten od początku nie toczył się po naszej myśli i goście cieszyli się z tryumfu 25:20. W czwartej partii sytuacja przedstawiała się znacznie lepiej z naszego punktu widzenia. Przy wyniku 11:6 wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem. Jednakże, druga połowa seta była zdecydowanie lepsza dla gości.

Mimo dwóch piłek meczowych dla Siedlczan, nie udało im się zamknąć meczu. My natomiast, dzięki asowi serwisowemu Michała Witkosia, zwyciężyliśmy w czwartym secie 27:25. W najbliższych dwóch weekendach zaplanowane są turnieje z drużynami Tauron 1 Ligi. Tydzień przed rozpoczęciem sezonu ligowego odbędzie się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego III Memoriał im. Franciszka Ilczuka.